Co warto zwiedzić w północnej Polsce?


Mimo iż Polska nie jest krajem, który znajduje się na szczytach list rankingowych pod względem dochodów z turystyki, to każdego roku odwiedzają ją tysiące osób przyjeżdżających z zagranicy. Zwiedzanie różnych regionów naszego kraju jest także jedną z ulubionych form spędzania wakacji przez Polaków. Jak zatem zaplanować podróżowanie w Polsce? Co warto zwiedzić, gdzie pojechać, a gdzie wypocząć? Mamy na to kilka pomysłów.

1. Wizyta nad Bałtykiem

Pobrzeże Bałtyku to jedno z ulubionych miejsc spędzania wakacji polskich rodzin, dlatego piaszczyste, czyste plaże nad błękitną wodą co roku są zapełnione tysiącami grup krewnych lub przyjaciół. Pomimo tłoku, jaki na nich panuje, warto wyjechać nad morze latem, ponieważ wtedy panuje tam najlepsza pogoda, która pozwala na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Oprócz korzystania z plaż koniecznie trzeba także spróbować poznać pomorską tradycję i kulturę, na przykład odwiedzając muzea.

2. Kilka dni w Gdańsku

Gdańsk jest obowiązkowym punktem każdej wycieczki po północnej Polsce. Jest to miasto o wyjątkowej przeszłości, której ślady można odnaleźć w jego licznych zabytkach. Zobaczenie XVI- wiecznego żurawia, który kiedyś mieścił w sobie towary rozprowadzane po całej Europie, wstąpienie na jarmark św. Dominika czy przyjrzenie się licznym kościołom będą niesamowitą lekcją historii, a także fascynującą przygodą.

3. Poznanie Kaszub

Regionem wartym poznania są również Kaszuby, czyli jedna z części Pomorza Gdańskiego, którą zamieszkuje mniejszość etniczna nazywana Kaszubami. Kaszuby nie wyróżniają się walorami przyrodniczymi, lecz najbardziej znane są ze swojej niezwykłej kultury i barwnej tradycji. Widziane na ich terenie na każdym kroku tabliczki z nazwami ulic w języku polskim i kaszubskim żywo wpływają na wyobraźnię, podobnie jak tradycyjne, kaszubskie budynki.

4. Wycieczka na Mazury

Zwane Krainą Tysiąca Jezior Mazury są kolejnym regionem, który Polacy często wybierają na miejsce swoich wakacji lub krótszych, weekendowych wczasów. To bowiem świetne miejsce dla każdego, komu zależy na odpoczynku od zgiełku miasta i spędzeniu czasu na łonie natury- cechą charakterystyczną Mazur są przecież czyste, spokojne okolice, a także liczne jeziora. Z jezior można korzystać także pod względem rekreacyjnym, dla przykładu pływając po nich kajakiem.