Masaż – idealny sposób na relaks


Zmęczenie, stres, życie w ciągłym biegu – wszystko to sprawia, że organizm szybko odczuwa negatywne skutki. Łatwo wówczas o zachwianie emocjonalne, problemy z koncentracją, złej jakości sen, a w efekcie nawet chorobę. Dlatego tak ważne jest, aby w tym wszystkim znaleźć swój sposób na relaks.

Dlaczego masaż?

Ponieważ fantastycznie wpływa on zarówno na kondycję fizyczną, jak i psychiczną organizmu. Bardzo szybko pomaga się zregenerować i nabrać sił witalnych. Podczas masażu, odrywamy się myślami od codziennych obowiązków i problemów, a rozluźniając się pozwalamy, by całe napięcie z nas spłynęło.

Efekt, który nie tylko czuć

Masaże mają to do siebie, że poprzez oddziaływanie na receptory nerwowe, poprawiają dotlenienie i odżywienie tkanek, a także stymulują pracę układu limfatycznego. A to sprawia, że efekty masażu nie tylko czuć, ale też widać. Pobudzony do pracy układ limfatyczny pomaga pozbywać się toksyn, czym przyczynia się do poprawy elastyczności i jędrności skóry.

Zasady masażu relaksacyjnego

Masaż relaksacyjny ze względu na swój specyficzny cel opiera się na powolnych ruchach, które uspokajają i działają antystresowo. Nawet po bardzo intensywnym wysiłku, czy to fizycznym, czy psychicznym, takie ruchy pomagają pozbyć się napięcia i przywracają organizmowi poczucie równowagi. W ten sposób nie tylko odzyskuje on siły, ale też radzi sobie z ujemnymi efektami przemęczenia i stresu. Masaż relaksacyjny niweluje bezsenność, nerwobóle, a także symptomy depresji czy nerwicy.

Szeroki wybór

Pod pojęciem masaż relaksacyjny znaleźć możemy szereg metod i technik. Stemple, gorące kamienie, czekolada, sól himalajska – terapeuci do dyspozycji mają wiele środków. Każdy z nich oczywiście ma swoje zalety. Warto więc przed decyzją o masażu wiedzieć się, jak każdy z nich oddziałuje na organizm i wybrać metodę, która najbardziej nam odpowiada.

Rola terapeuty

Kluczową rolę, jeśli chodzi o masaże, odgrywa zawsze terapeuta. Od jego umiejętności oraz wiedzy zależy skuteczność zabiegu. Dlatego też zawsze warto wybierać masażystę, który po prostu zna się na tym, co robi. Wtedy można mieć pewność, że poczujemy na sobie wszystkie zalety masażu i będziemy z niego czerpać to, co najcenniejsze.