Makijaż permanentny ust


Nieocenioną wygodą dla wszystkich kobiet jest sytuacja, w której po wykonywaniu najróżniejszych czynności nie muszą poprawiać rozmazanej poza granice ust szminki. Może w tym pomóc permanentny makijaż, we Wrocławiu często stosowany zabieg. Można wtedy będzie zapomnieć o konturówkach.

Makijaż permanentny

Wykonany na ustach sprawi, że będą one wyglądać dobrze przez całą dobę. Indywidualnie dobrany kolor (do naturalnej barwy ust i kolorytu cery), tylko je podkreśli, a wargi będą wymagały jedynie pociągnięcia ich błyszczykiem – nie trzeba będzie nawet patrzeć przy tym w lusterko. Permanentny makijaż ust wyrówna niedoskonałości naturalnego kształtu ust i jednocześnie podkreśli ich kontur. Świetną opcją jest także pełne cieniowane ust – można zrobić to pigmentami naturalnymi – przypominającymi kolor warg, albo takimi, które są w danym czasie najmodniejsze. Dołożenie jasnego pigmentu w czasie zabiegu uwydatni serduszko ust, a także zniweluje drobne zmarszczki, które się wokół nich znajdują. Przygotowując się do wykonania makijażu permanentnego ust, trzeba kilka dni wcześniej zażywać tabletki, które zapobiegną powstaniu opryszczki (uniemożliwia ona bowiem przeprowadzenie procedury). Przed zabiegiem wargi muszą być nawilżone i gładkie (bo spękane gorzej przyjmują pigment). Kiedy lekko zmieniony ma być także kształt ust, należy zadbać również o skórę wokół nich – wykonać można wtedy kilka lekkich peelingów. Dzięki temu skóra lepiej wchłonie pigment, a przy tym pozwoli na wykonanie perfekcyjnego rysunku. W efekcie usta będą wyraziste, o ładniejszym i długo utrzymującym się kolorze.

Co robić po wykonaniu procedury?

Bezpośrednio po jej wykonaniu, barwa ust jest intensywna, nawet w przypadku bardzo delikatnego makijażu. Jednak nie jest to problemem, bo w ciągu 4-7 dni zabarwienie zblednie do 50% barwy wyjściowej i będzie wtedy idealne, tabela barw dostępna na stronie: http://www.make-upwroc.pl/. Miejsce, które zostało poddane pigmentowaniu należy traktować bardzo delikatnie. Ust (i ewentualnie ich okolic) nie wolno moczyć, trzeć, ani mocno dotykać. Nie powinny mieć one kontaktu z mydłem i tzw. kolorowymi kosmetykami. Za to wargi trzeba kilka razy dziennie nawilżać – smarując je dość cienką warstwą kremu z witaminą E, który wzmocni ochronę skóry. Po pewnym czasie można stosować kosmetyki z masłem shea. Przed i po jedzeniu, usta muszą być dezynfekowane (tyczy się to zwłaszcza ust skłonnych do opryszczek i infekcji). Należy pamiętać o tym, że jakiś czas po zabiegu nie można korzystać z sauny, solarium, zabiegów SPA, czy basenu. Ważne jest, by usta i skóra nie były wysuszone – wtedy efekt będzie trwały.